Futboll Sport

ZYRTARE/ Napoli shkarkon Carlo Ancelottin, ja kush e zëvendëson

Pas fitores përballë Genk dhe kualifikimit për në fazën me eliminim direkt të UEFA Champions League, Napoli ka vendosur të shkarkoj teknikun Carlo Ancelottin.

Ai është shkarkuar nga bordi drejtues për shkak të rezultateve gjatë këti kampionati, por edhe mosmarrëveshjeve me lojtarët.

Vendin e tij në pankinën e napoletanëve do e zërë Gennaro Gatusso, me ish-trajnerin e Milanit që pritet të marrë drejtimin për 18 muaj.

Related posts

Ramires tek Lazio është një intrigë; Interi mund të bllokojë gjithçka

Isa.Autor

PSG dhurata big për të gjithë, në Itali fërkojnë duart

Sadik.Autor

LAJMI KEQ për lojtarin e kombëtares, mbrojtësi kuqezi DËMTOHET nga VËLLAI i tij

Isa.Autor

Leave a Comment