Basketball Futboll Sport Të tjera

AKSIDENTI TRAGJIK/ Identifikohen katër nga nëntë trupat e shkrumbuar, një prej tyre i Kobe Bryant

Lajmet e fundit që vijnë për aksidentin e tmerrshëm që i mori jetën të dielën Kobe Bryant dhe tetë personave të tjerë kanë të bëjnë me rikuperimin e trupave. Të martën u arrit rikuperimi i tyre në një kohë kur ata ishin shkrumbuar plotësisht si pasojë e shpërthimit në flakë të helikopterit.

Me anë të analizave për gjurmët e gishtërinjve është njoftuar gjithashtu se është bërë identifikimi i katër trupave, mes tyre ai i legjendës së basketbollit në NBA Kobe Bryant. Ndërkohë trupat e tjerë të identifikuar janë ai i John Altobelli-t, 56 vjeç, trajner basketbolli, Ara Zobayan, 50 vjeç, piloti i helikopterit si dhe trupi i Sarah Chester 45 vjeç.

Mediat ndërkombëtare raportojnë gjithashtu se po punohet për identifikimin e pesë trupave të tjerë, një prej të cilëve është i vajzës së Kobe Bryant, Gianna Bryant, 13 vjeç.

Nga hetimet për aksidentin rezultoi gjithashtu se helikopteri i Kobe Bryant nuk kishte paisje për të lajmëruar pilotin për rrezikun që i kanosej te kodra, por ligjet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk e kishin si detyrim këtë. Gjithashtu bëhet me dije se komunikimi i fundit i pilotit me kullën e kontrrollit ka qenë në momentin që helikopteri ndodhej 700 metra mbi nivelin e detit.

Related posts

BARCELONA-GIRONA/ Messi rikthehet i zakonshmi, ky është gol “jashtëtokësori” (VIDEO)

Delo.autor

ARSENAL-SHEFFIELD/ Xhaka dhe Mustafi titullar në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

PLANET E PRESIDENTIT TË “FIFAS”/ Infantino premton ndryshime drastike në futboll, ja pikat që do preken

Delo.autor

Leave a Comment