Bundesliga Futboll Sport

E BUJSHME NGA GJERMANIA/ Bayern Munich kthenë mbrapsht tek “Zikaltërit” mesfushorin…

Skuadra e Bayern Mynih ka hequr dorë nga mesfushori kroat Ivan Perisic. Ky i fundit erdhi verën e kaluar në formë huazimi nga Interi, me të drejtë blerje nga bavarezët.

E përditshmje gjermane “Bild” bën me dije se Bayern nuk ka ndërmend të ushtrojë klauzolën për blerjen e lojtarit, pasi kanë mbetur të pakënaqur nga rendimenti i tij.
Për pasojë, Parisic do të rikthehet tek Interi më 1 korrik. Këtë sezon, Perisic ka luajtur në 19 ndeshje, duke realizuar 4 gola dhe 6 asist.

Gjithsesi, edhe Interi nuk ka dëshirë të mbajë Perisic, ndaj Marotta do të ketë punë verën e ardhshme për të sistemuar mesfushorin në ndonjë ekip tjetër.

Related posts

Vettel “pole position” edhe në Baku, lë pas dy makinat Mercedes

Sadik.Autor

Manchester City nis punën për blindimin e tre “yjeve” të sulmit…

Isa.Autor

ZBULOHET PRAPASKENA/ Mbledhje “sekrete” tek Real Madridi, një gjerman merr vendin e Solarit

Delo.autor

Leave a Comment