Futboll Seria A Sport

MESFUSHORI ITALIAN DREJT LARGIMIT NGA BOCA JUNIORS/ De Rosi i habit të gjithë me vendimin e fundit

Daniele De Rosi i ka dhënë fund futbollit të luajtur, teksa ka vendosur të varë këpucët mbi gozhdë.

Sipas zërave të fundit mesfushori italian, i ka bërë të qartë Boka Zhuniors  se dëshiron të largohet dhe do të mbyllin kontratën. Lojtari ndryshe  nga Roma, në Argjentinë nuk ka treguar një paraqitje shumë të mirë dhe tashmë ka vendosur të largohet nga futbolli.

Thuhet se tashmë legjenda verdhekuqe pritet të rikthehet në Itali, ku do të marrë edhe një rol drejtues pikërisht te ekipi i tij i zemrës që është Roma.daniele de rosi

Njoftimi zyrtar për tërheqjen përfundimtare të lojtarit nga futbolli pritet të vijë më vonë, por tashmë De Rosi e ka marrë vendimin e tij.

Related posts

TIRANA i plotëson dëshirën ZE MARIAS, bardhelutë bëjnë biznes me MILANIN

Isa.Autor

ALARMOHET ZVICRA/ SHQIPËRIA dhe KOSOVA duan të vjedhin SUPERTALENTIN 

Isa.Autor

TËRMETI TRAGJIK/ “Ultras Guerrils” marrin nismën bashkë me klubin e Partizanit: Ndihmoni sadopak për të lehtësuar tmerrin…

Delo.autor

Leave a Comment