LYON BEFASON JUVENTUSIN/ Bardhezinjtë vështirësojnë kualifikimin

Ka përfunduar ndeshja mes Lyon dhe Juventus, e vlefshme për fazën e 1/8-ave në Champions League.

Vendasit kanë surprizuar bardhezinjtë, duke i mposhtur me rezultatin minimal 1-0.Goli i vetëm i këtij takimit u shënua në pjesën e parë nga Tousard.

Në minutën e 31’ Pas një aksion tepër të bukur nga francezët, mesfushori arriti të realizojë, duke kaluar kështu të tijtë në avantazh.

Juventusi pati shumë raste gjatë sfidës, por që nuk arriti t’i konkretizojë në gol.

Tashmë mbetet të shihet ndeshja e kthimit, me Juventusin që do të tentojë kualifikimin.