Futboll Sport

LYON BEFASON JUVENTUSIN/ Bardhezinjtë vështirësojnë kualifikimin

Ka përfunduar ndeshja mes Lyon dhe Juventus, e vlefshme për fazën e 1/8-ave në Champions League.

Vendasit kanë surprizuar bardhezinjtë, duke i mposhtur me rezultatin minimal 1-0.Goli i vetëm i këtij takimit u shënua në pjesën e parë nga Tousard.

Në minutën e 31’ Pas një aksion tepër të bukur nga francezët, mesfushori arriti të realizojë, duke kaluar kështu të tijtë në avantazh.

Juventusi pati shumë raste gjatë sfidës, por që nuk arriti t’i konkretizojë në gol.

Tashmë mbetet të shihet ndeshja e kthimit, me Juventusin që do të tentojë kualifikimin.

 

Related posts

E PABESUESHME/ Hoffenheim barazon rezultatin me një gol spektakolar kundër Bayernit (VIDEO)

Isa.Autor

NESTA I RI/ CALADARA shprehet i LUMTUR që do të luaj me MILANIN (FOTO)

Isa.Autor

MADHËSHTOR/ Real Madrid mposht Athletic Bilbao dhe fiton Superkupën e Spanjës

Delo.autor

Leave a Comment