Futboll Kategoria Superiore Sport

KUPA E SHQIPËRISË/ Bylisi eliminon Laçin, Kukësi dhe Skënderbeun nuk falin. Feston Apolonia

U luajtën ditën e sotme, takimet e kthimit të vlefshme për fazën e 1/8-ve të Kupës së Shqipërisë. Nuk mund të mungonin surprizat. Teksa në Grupin B, vëmendja ishte te sfida mes Laçit dhe Bylisit. Pavarësisht triumfit 3-2 të kurbinasve, është skuadra ballshiote ajo që kalon në turin çerekfinal, për shkak të fitores 2-0, në sfidën e parë.

Për sa i përket sfidave të tjera, nuk ka pasur surpriza. Kukësi dhe Skënderbeu kanë bërë detyrën në shtëpi, duke mos lëshuar pe ndaj Lushnjës dhe Besës, ndërkohë që përballja mes Luftëtarit dhe Apolonisë u mbyll në barazim pa gola, teksa janë fierakët atë që kalojnë më tej.

Related posts

“TOKIO 2020″/ Vogëlushja e Olimpiadës eliminohet që në start, fiton Djokovic

Delo.autor

NDODH EDHE KJO/ ATLETIN spanjoll e gjen “belaja”: E ngatërrojnë me aktorin e PORNOS

Isa.Autor

Iniesta prek zemrat e gjithë tifozëve me këtë deklaratë

Sadik.Autor

Leave a Comment