Futboll Seria A Sport

UDINESE-INTER/ Trajneri Conte synon me çdo kusht fitoren (FORMACIONET ZYRTARE)

Do të luhet, duke nisur nga ora 20:45, ndeshja mes Udinezes dhe Interit, e vlefshme për javën 22-të të Serisë A.

Interi do të zbresë në fushën e lojës me qëllimin e vetëm, fitoren, pasi nuk do që të humbasë terren në luftën për titull duke parë triumfet e Juves dhe Lacios drekën e sotme.

Handanoviç dhe Lautaro janë mungesat e mëdha të Interit, ndërkaq nga minuta e parë në fushë do të jetë Eriksen.

Nga ana tjetër Udineze do të rreshtohet me skemën 3-5-2, duke kërkuar pikë në shtëpi, për t’u ngjitur në tabelën e renditje

Formacionet zyrtare:

Udineze (3-5-2): Muso, Bekaao, De Maio, Nuytinck; Stryger-Larsen, De Paul, Mandragora, Fofana, Sema; Okaka, Lazanja.
Inter (3-5-2): Padeli; Shkriniar, De Vraj, Bastoni; Moses, Vesino, Barela, Eriksen, Jang; Esposito, Lukaku.

formaconet

Related posts

Mbappe 11 vjeç, tenton një gol olimpik. Reagimi i shokut e lë pa fjalë… (VIDEO)

Isa.Autor

LAJM TRONDITËS NGA TURQIA/ Prokuroria kërkon 10 vite burg për administratorin e Flamurtarit Sinan Idrizi

Delo.autor

Cavani ëndërron Champions-in: Duhet të imitojmë këtë klub

Sadik.Autor

Leave a Comment