Futboll La Liga Sport

POLEMIKAT PËR LARGIMIN E “PLESHTIT”/ Barcelona e ka ndarë mendjen për Messin, ja vendimi për të ardhmen

Lionel Mesi flitet se mund të largohet nga Barcelona, teksa nuk mungojnë skuadrat që do të dëshironin ta kishin atë në klubet e tyre.

U fol se Siti kishte shfaqur interes për të marrë shërbimet e argjentinasit, por dënimi i dhënë nga UEFA për anglezët, ka bërë që një transferim i Mesit aty të duket i pamundur.

Megjithatë sipas gazetarit të njohur Nikolo Shira, Mesi do të vazhdojë të qëndrojë te katalanasit, madje po përgatitet edhe rinovimi i kontratës.

Thuhet se Barcelona ka gati një kontratë deri në vitin 2023 dhe një pagë prej 50 milionë eurosh për sulmuesin.

Related posts

“JUSTIFIKON” MILAN-JUVENTUS/ Sarri: Nuk ishte problem fizik, u paralizuam! Do të kishim humbur edhe me…

Delo.autor

Formacionet zyrtare: Cagliari – Napoli (FOTO)

Q.Autor

Zarco i dërgon mesazh rivalëve: Synoj podiumin në Austin

Sadik.Autor

Leave a Comment