Futboll Seria A Sport

RIVALË PËR TITULLIN KAMPION NË SERIE A/ Andrea Agnelli: Hëngra darkë me Zhang, biseduam për…

Pavarësisht se janë rivalë për të fituar titullin kampion në Serinë A, presidenti i Juventusit Andrea Anjeli nuk e fsheh respektin qe ka për presidentin e Interit, Stivën Zhang.

Nedved, Paratici, Anjeli

Presidenti bardhezinjve gjithashtu tregoi se para disa javësh ka darkuar me Zhang, ku ndanë mendime të njëjta në lidhje me situatën e emergjencës krijuar pas përhapjes së koronavirusit.

zHANG3

“Stivën Zhang? Kam shumë respekt për të. E takova para disa javësh dhe ndajmë të njëjtin mendim në lidhje me situatën e emergjencës krijuar nga koronavirusi.

Hëngrëm darkë para dy javësh, ku diskutuam gjatë për koronavirusin në Kinë dhe përtej. E respektoj shumë dhe e di se dhe për të prioritet është mbrojtja e shëndetit publik. Vendimet nuk i marrin klubet, por ne thjesht i bindemi ligjeve,” deklaroi Anjeli.

Related posts

Italianët protagonistët e Turit, Gaffurini fiton etapën e 4-t, Gazzara lider

Sadik.Autor

Pjanic i jep fund me Juventusin? Kampionët bëjnë lëvizjen e fundit me boshnjakun

Sadik.Autor

Dueli për Champions, vjen goli i parë në ndeshjen Valeta-Kukësi

Isa.Autor

Leave a Comment