Futboll Sport

“ÇMENDURI” NË SEKONDAT E FUNDIT/ BATE Borisov fiton Kupën pas 10 vitesh! (VIDEO)

Futbolli në Bjellorusi nuk ka ndaluar kurrë dhe vazhdon të jetë me tifozë. Sot u luajt finalja e Kupës që pa përballë Bate Borisov ndaj Dynamo Brest. Ndeshje e dyluftuar e cila në 90 minuta nuk prodhoi asnjë gol.

E ndërsa edhe 30 minutat e kohës shtesë (dy pjesë nga 15’) nuk po zhbllokonin rezultatin dhe gjithçka do të vendosej me penallti, ka ardhur një gol në minutën e 121 nga Volkov, në një rrëmujë të madhe, duke i dhënë trofeun BATE Borisov, që është edhe skuadra më shumë fituese në Bjellorusi.

Por, Kupa e Bjellorusisë mungonte prej 10 vitesh te BATE.

Related posts

“Goal Economy”/ Do të jetë Championsi më elitar dhe i pasur i të gjitha kohërave

Isa.Autor

Milani e pati dhe e shiti, gjigandët italianë bëjnë ‘luftë’ për shërbimet e tij

Q.Autor

Guri nuk di të ndalet, çon Kukësin në barazim në dhomat e zhveshjes

Q.Autor

Leave a Comment