Boks Sport

NË MOSHËN 53-VJEÇARE/ Mike Tyson tregon sërish fuqinë dhe shpejtësinë në stërvitje (VIDEO)

Legjenda e boksit Mike Tyson ka dëshmuar edhe një herë se pavarësisht moshës ai nuk i ka humbur aftësitë dhe instiktet e tij, ndërhoqë që po përgatitet t’iu rikthyer boksit të peshave të rënda.

53-vjeçari ka deklaruar se do të rikthehet në ring pas 15 vitesh, për të marrë pjesë në një ndeshje miqësore me qëllim bamirësie.

Për të dëshmuar se akoma e ka boksin në vetvete, shikoni videon e shpërndarë në Youtube, ku bien në sy karakteristikat e tij, fuqia dhe shpejtësia.

Tyson ka zhvilluar në karrierën e tij 508ndeshje, nga të cilat ka fituar 50.

Related posts

E VEÇANTË/ Donte të drejtonte SHQIPËRINË, legjenda italiane i “bën nder” PANUCCIT

Isa.Autor

DERBI I LONDRËS/ Lloris: Është më shumë se një ndeshje për të dy klubet

Isa.Autor

E PABESUESHME/ Juventus kërkon të transferojë këta 3 lojtarë

Isa.Autor

Leave a Comment