Futboll Premier League Sport

FITORE SPEKTAKOLARE/ “Djajtë e Kuq” mposhtin Brighton, Fernandes është heroi i ri

Manchester United ka fituar me lehtësi në transfertë me rezultatin 0-3 ndaj Brighton. Ekipi i “Djajve” e pati gjithçka të lehtë pasi shënoi 3 herë në portën e kundërshtarëve duke marrë 3 pikë të merituara dhe që i mbajnë në garë për Europën.

Takimi nisi mirë për miqtë që gjetën golin shumë shpejtë me anë të Grenwood. 18-vjeçari bri gjithçka mirë në një aksion personal dhe mposhti portierin duke i dhënë avantazhin ekipit të tij që në minutën e 16.

Goli i dytë u shënua shumë shpejt pas një kombinimi mes Pogbasë dhe Bruno Fernandesit. Mesfushori goditi nga jashtëzonës duke përshëndetur rrjetën për herë të dytë në minutën e 29′. Pjesa e parë u mbyll 0-2, ndërsa në të dytën pati vend për golin e dytë të mesfushorit.

Fernandes u pozicionua mirë brenda zonës dhe me një goditje të saktë mposhti portierin kundërshtar për 0-3 duke vulosur dhe të gjithë takimin. United kap vendin e pestë me 52 pikë, po aq sa Wolves i vendit të gjashtë.

Related posts

Valverde: Ndaj Malagës një shëtitje, tani na pret një betejë ndaj Chelsea

Q.Autor

Immobile “tradhëton” Lazion, vjen kartoni i parë i kuq nga VAR

Q.Autor

SHTYPI ITALIAN KRITIKON STRAKOSHËN/ Zbulon frikën më të madhe të portierit “KuqeZi”

Delo.autor

Leave a Comment