Futboll Seria A Sport

ALLEGRI GATI TË RIKTHEHET NË PUNË/ Në Itali zbulojnë të ardhmen e ish-trajnerit të Juves

Masimiliano Alegri prej një viti është i papunë, kur në fund të sezonit të kaluar u largua nga drejtimi i Juventusit.

Megjithatë tashmë trajneri italian mund t’i rikthehet përsëri punës, me shumë skuadra që duan ta marrin në drejtimin e tyre. Sipas asaj që shkruan “Tuttosport”, Alegrin në sezonin e ardhshëm mund ta shohim në drejtimin e Interit ose të PSG-së.

Drejtori i francezëve, Leonardo e ndjek prej kohësh trajnerin italian dhe shpreson ta marrë në ekipin e tij për sezonin e ardhshëm. Gjithashtu edhe Marota mund të tentojë ta afrojë te Interi, pas rezultateve jo shumë të mira të Kontes në drejtim të zikaltërve.

Related posts

PILOTI BRITANIK NXITI FANSAT TË FILLOJNË NJË DIETË VEGANE/ Alonso kritikon Hamilton për hipokrizi: Nuk mund të hedhësh…

Delo.autor

Takaj: Daja pjesë e jona, tani presim KAS-in për Champions-in. Ja ndeshjet më të bukura të sezonit

Sadik.Autor

LA LIGA/ 40 trajnerë në 44 vjet, nuk është stol por “karrige elektrike”!

Sadik.Autor

Leave a Comment