Futboll Premier League Sport

DEL NË MBROJTJE TË YLLIT TË RIVALËVE/ Guardiola: Është një lojtar i madh

Në konferencën për shtyp në prag të gjysmëfinales së Kupës së Anglisë që Manchester City do të luajë të shtunën në mbrëmje kundër Arsenal-it, Pep Guardiola ka dalë në mbrojtje të David Luiz, i cili është kritikuar shpesh gjatë këtij sezoni.

“Kam një respekt të madh për karrierën që ka bërë. Është një lojtar i  madh dhe ka një mentalitet të madh. jam i befasuar se shumë kritika kundrejt tij vijnë nga disa ish-futbollistë. Duket se ata nuk kanë bërë kurrë gabime”, ka thënë Pep.

Më pas ka saktësuar: “Nuk kam thënë kurrë se vendi i dytë në premier League është më i rëndësishëm se Kupa e Anglisë. Kam thënë se kualifikimi në Champions është thelbësor, por ky kompeticion është një nga më të bukurit në botë. Anglishtja ime duhet të jetë përkeqësuar”.

Related posts

Gjithmonë i gatshëm të “sakrifikojë”/ Futbollisti KUQEZI i jep ZEMËR ekipit të tij (FOTO)

Isa.Autor

DEKLARATA PËR DYSHEN DOMINUESE TË FUTBOLLIT/ Ish-presidenti i “Djajve të Kuq”: CR7 egoist, ndërsa Messi…

Delo.autor

BASKETBOLL/ Kupa e Shqipërisë, FSHB zbardh kalendarin e ndeshjeve (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment