Futboll Shqipëri Sport

DY KARTONË TË VERDHË NË 2 MINUTA/ Gjyqtari e lëshon dorën ndaj Keidi Bares, shikoni çfarë bën mesfushori (VIDEO)

Mesfushori i Kombëtares, Keidi Bare është ndëshkuar me 2 kartonë të verdhë në harkun kohor të 2 minutave (70-72), duke lënë skuadrën e Malagas me 10 lojtarë në sfidën ndaj Albasetes.

Ky vendim i gjyqtarit e ka tërbuar mesfushorin shqiptar, i cili nuk i ka besuar syve, dhe në momentin e daljes nga fusha ka shfryrë keq, duke shkelmuar disa topa që kishte pranë dhe duke goditur me grusht tunelin në hyrje të stadiumit.

Pamjet tregojnë qartë që gjyqtari i takimit e ka lëshuar disi dorën ndaj Bares, pasi tek faulli i dytë duket qartë që kartoni i verdhë edhe mund të ishte shmangur. Kujtojmë që mesfushori 22-vjeçar, u ndëshkuar me karton të kuq edhe në sfidën e datës 15 qershorit ndaj Tenerifes.

Related posts

Scaloni publikon listën/ 4 emra të rinj dhe 1 përjashtim i befasishëm për Argjentinën

Isa.Autor

Legjenda angleze tradhëton HENRY: AGUERO lojtari më i mirë i huaj në historin…

Isa.Autor

ÇUDIT KOMENTATORI KOSOVAR/ S’e dua SHQIPËRINË o vëlla, kemi kombëtaren tonë

Delo.autor

Leave a Comment