Bundesliga Futboll Sport

E ARDHMJA E NEYMAR LARG FRANCËS/ Një argjentinas mund të shuajë ëndrrën e brazilianit

Ylli i PSG-së, Neymar, është i vendosur të kthehet te Barcelona këtë verë.

Braziliani ka më pak dy vite në kontratën e tij me kampionët e Francës dhe shpreson të kthehet te Barça këtë verë. Kjo është arsyeja pse sulmuesi vazhdon të refuzojë ofertat e klubit për rinovimin e kontratës.

Problemi është se katalanasit po i japin përparësi blerjes së Lautaro Martinez nga Inter dhe nuk kanë para për të blerë edhe Neymar-in.

Megjithatë, Mundo Deportivo ka shkruar se Barça të ishte e gatshme të këmbente disa prej lojtarëve të ekipit për ish-yllin e saj, duke e ditur se PSG pëlqen disa prej yjeve të spanjollëve.

Ousmane Dembele, Samuel Umtiti, Philippe Coutinho dhe Ivan Rakitic pëlqehen të gjithë nga francezët.

Related posts

NDEZ SUPER SFIDËN E ANGLISË/ Solskjaer: Ne s’mund të rrimë 30 vite pa titull

Delo.autor

ZBARDHEN PYETJET NË ETIKË/ Digjen bastet për fitoren 3 me 1. Ja prapaskenat e gjyqit të ndeshjes Bylis-Tirana

Delo.autor

LIVE/ Champions League: Sfidat e para, Ajaksi pranë golit, CSKA kalon në avantazh

Isa.Autor

Leave a Comment