Formula 1 Sport Të tjera

FORMULA 1/ Çmimi i Madh i Stirias: Dominon Mercedes, Ferrari bën “harakiri”

Lewis Hamilton e ka nisur nga vendi i parë dhe e ka mbyllur në vendin e parë  Çmimin e Madh të Stirias, Austri.

Pas tij është pozicionuar Valteri Botas, që në xhirot e fundit ka sulmuar dhe parakaluar Max Verstappen.

Ka zgjatur vetëm dy kthesa gara e Ferrari-t: Charles Leclerc ka goditur makinën e Sebastian Vettel, duke e nxjerrë atë jashtë loje.

Pak momente më mbrapa, piloti i ri ka qenë i detyruar të tërhiqej edhe vetë nga gara për disa probleme në pjesën e pasme të makinës.

Related posts

“MJESHTËR I MERKATOS”/ Igli Tare bën zbulimin e radhës, është një brazilian 26-vjeçar

Isa.Autor

Habia më e madhe në ANGLI/ Futbollisti luan PA STEMËN e klubit në fanellë

Isa.Autor

TËRMETI SHKUND SHQIPËRINË/ Reagon klubi i Kukësit për familjet e prekura: Kurajo për të kaluar këtë moment të vështirë

Delo.autor

Leave a Comment