Futboll La Liga Sport

“KA QENË NJË SEZON I ÇUDITSHËM”/ Ish-lojtari i Barcelonës: Vendim i drejtë anulimi i “Topit të Artë”, mund ta kishte fituar….

“Topi i Artë” nuk do të jepet fare këtë vit, ndërsa Rivaldo beson se Robert Levandovski ishte lojtari më i pafat pasi kishte shumë shanse ta fitonte atë. Ish-futbollisti i Barcelonës, i cili e ka fituar çmimin në vitin 1999 foli për sezonin fantastik të sulmuesit polak.

“Ishte vendim i drejtë që “Topi i Artë” të mos jepej këtë vit. Ka qenë një sezon i çuditshëm në ligat europiane, ku disa e siç ndodhi me Ligë 1 në Francë e mbyllën kampionatin para kohe. Disa lojtarë mund të ndjehen të zhgënjyer, ku njëri prej tyre padyshim është Robert Levandovski. Polaku ishte fantastik me Bajernin ku fitoi titullin dhe Kupën e Gjermanisë, si dhe është në garë për Ligën e Kampionëve.

Levandovski mund të siguronte një vend në podium për të luftuar me Mesin dhe Ronaldon për çmimin. Përsa i përket Ronaldos dhe Mesit, ata humbën një mundësi për të fituar “Topin e Artë”, pasi karriera e tyre po shkon drejt fundit”, u shpreh Rivaldo.

Related posts

Tottenham kalon Interin/ Messi i magjishëm mposht i vetëm PSV

Isa.Autor

REAL MADRIDI HUMB BESIMIN NDAJ UELLSIANIT/ Menaxheri i Bale sulmon: Ky brez t’i puthin këmbët atij…

Delo.autor

TIRANA-PARTIZANI/ Të dy skuadrat vijnë nga momente jo të mira (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment