Ekskluzive Futboll Premier League Sport

NGA DE BRUYNE TEK VIRGIL VAND DIJK/ Ja 25 lojtarët më të mirë në Premier League për sezonin 2019-2020

Një sezon i çuditshëm 2019/20 i Premier League që do të mbesi gjatë në kujtesën e tifozëve të futbollit për shumë arsye.
Pavarësisht nëse janë paraqitjet e shfrenuara të Liverpool-it për të fituar titullin e parë pas 30 vitesh në Premier League, apo kapitullimi mbresëlënës të Leicester për të përfunduar jashtë katër të parave pavarësisht se janë sfiduesit më të afërt të Reds për një kohë, apo akuza e Sheffield United drejt sporteve evropiane, apo Arsenali, apo edhe Norwich duke përfunduar sezonin me 21 pikë dhe një diferencë golash nga -49, e sigurt eshte të thuhet se ky ka qenë një sezon unik  i mbushur me dramë.

Duke permendur këtu edhe faktin se loja u ndërpre për tre muaj për shkak pandemisë globale.

Sidoqoftë, kjo nuk duhet të lere menjanë paraqitjet e lojtarëve gjatë gjithë sezonit. Në të vërtetë, ka qenë një numër i madh lojtarësh që kanë shkëlqyer në 2019/20 dhe këtu. Alpesport.al sjell renditjen e 25 më të mirët nga ky sezon.

Christian Pulisic

Kevin De Bruyne

Wilfred Ndidi

Mateo Kovacic

Harry Kane

Adama Traore

Jack Grealish

Riyad Mahrez

Marcus Rashford

Dean Henderson

Son Heung-min

Raul Jimenez

Anthony Martial

Nick Pope

Andrew Robertson

Raheem Sterling

Danny Ings

Bruno Fernandes

Mohamed Salah

Trent Alexander-Arnold

Sadio Mane

Pierre-Emerick Aubameyang

Jamie Vardy

Virgil van Dijk

Jordan Henderson

Related posts

AVENTURA E TIJ TEK NAPOLI/ Ancelotti: Cilësia e ekipit është e lartë, duke ndryshuar…

Isa.Autor

“Shtyjeni Kupën e Botës deri sa të rikuperohet ylli ynë”

Sadik.Autor

Mino Raiola: Balotelli është gati të rikthehet në Premier League

Sadik.Autor

Leave a Comment