Futboll Premier League Sport

PO BËN XHIRON E RRJETIT/ Shikoni momentin kur Lampard përplaset me Klopp dhe stolin e Liverpool (VIDEO)

Liverpuli fitoi dje 5-3 kundër Çelsit, për të ngritur më pas lart trofeun. Por kjo humbje ka vështirësuar shumë objektivin e bluve të Londrës për një vend në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër.

Një moment gjatë ndeshjes së djeshme që po bën xhiron e rrjetit është edhe përplasja e trajnerit të Çelsit, Frenk Lampard me Jurgen Klopin dhe stolin e Liverpulit. Incidenti filloi kur Kovaçiç ndërhyri ndaj Sadio Manes dhe arbitri akordoi faull në favor të Liverpulit.

Ky vendim nuk i ka pëlqyer aspak Lampardit, që nuk ka ngurruar ti kthehet edhe stolit të Liverpulit dhe trajnerit Jurgen Klop.

Related posts

Zbulohet trajneri i ri i Partizanit, prezantohet nesër

Sadik.Autor

HABIT Pep Guardiola: Ja pse kam akoma një shtëpi në Munich, nuk e harroj…

Isa.Autor

Gattuso i luan miqësoret si finale të Kupës së Botës (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment