Futboll La Liga Sport

E PABESUESHME/ Barcelona duhet të paguajë 5 milionë euro nëse Bayern fiton Championsin

Philippe Coutinho, një nga blerjet më të shtrenjta të historisë së Barcelona-s, mund t’u kushtojë akoma më shumë katalanasve nëse fiton Champions League me Bayern Munich.

Siç ka bërë të ditur Daily Mail, në fakt, në marrëveshjen e arritur me Liverpool-in është përfshirë një klauzolë speciale.

Sipas të përditshmes angleze, Barça do të duhet të derdhë edhe 5 milionë euro të tjera në arkat e Të Kuqve nëse ish-ylli i Inter-it do të triumfojë në Champions, pavarësisht nëse do ta bënte këtë me balugranat ose një skuadër tjetër.

Related posts

RRUGËTIMI I VËSHTIRË PËR SALAH/ Debutimi si 15-vjeçar, lotët në ndeshje dhe udhëtimet e gjata për në stërvitje

Delo.autor

“AKSIDENTI QË TRONDITI BOTËN E FUTBOLLIT”/ Arrestohet i dyshuari për vrasjen e Sala

bora.autor

“DO DOJA QË TIFOZERIA TË TËRHIQTE SKUADRAT”/ Flet Redi Jupi para derbit: Ekipet janë të kënaqura me…

Delo.autor

Leave a Comment