HISTORIKE! Teuta, superkampione e Shqipërisë për herë të parë

Teuta ka mposhtur sërish kampionët e Tiranës me rezultatin 2-1 në finalen e Superkupës së vendit. Fituesja e kampionatit dhe fituesja e Kupës zhvilluan një ndeshje mjaft të bukur në “Elbasan Arena”. Të dy ekipet donin ta fitonin sfidën, por në fund ishin djem të e Edi Martinit që morën trofeun.

Durrsakët shënuan me fat në minutën e 21′ pas një gabimi të Ilion Likës. Portieri nuk kontrolloi si duhet një top nga distanca dhe i dhuroi sferën Hebajt që nuk gaboi për 1-0. Ishte sërish shkodrani që dërgoi topin në rrjetë për 2-0.

Teuta fitoi penallti, e cila u gjuajt nga Lorenc Vila. Portieri Lika priti goditjen e lojtarit durrsak, por sfera shkoi te Hebaj dhe ky i fundit e dërgoi në rrjetë. Teuta e mbylli pjesën e parë me rezultatin 2-0.