Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Brighton-Chelsea, rezultati 1-3

Çelsi është padyshim skuadra angleze më aktive deri tani në mërkato, duke afruar në gjirin e saj lojtarë tepër cilësor me ambicie madhore. Skuadra e drejtuar nga Lampard, do të tentojë kampionatin këtë sezon, pas shumë vitesh pritje.

Në sfidën e sotme ndaj Brajtonit, e vlefshme për javën e parë të Premier Ligës, tekniku i bluve të Londrës, ka hedhur titullarë, 2 afrimet e bujshme në merkato. Bëhet fjalë për 2 futbollistët gjermanë, Havertz dhe Verner.

 

LIVE/ Brighton – Chelsea 1-3

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 66/ Chelsea dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Kurt Zouma.

MINUTA 56/ Chelsea kalon në avantazh me golin e shënuar nga Reece James.

MINUTA 55/ Brighton barazon shifrat me golin e shënuar nga Leandro Trossard.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 23/ Chelsea kalon në avantazh me golin e shënuar nga Jorginho.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

UEFA, “hetim” të ri për ndeshjen Liverpool-Roma

Sadik.Autor

Daliç kapi “mat” Deshampin pa dhuratë, ja momentet pikante që nuk u panë në finale

Isa.Autor

Nicola Rizzoli: VAR-i eliminon gabimet, por jo polemikat

Sadik.Autor

Leave a Comment