Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Premier League: Po luhet ndeshja Liverpool-Arsenal. Rezultati 3-1

Starton ndeshja mes Liverpoolit dhe Arsenal. Trajneri Jurgen Klopp ka konfirmuar mungesën e Thiago Alcantaras për këtë sfidë.

Mesfushori spanjoll nuk luan nga minuta e parë për shkak të një problemi muskulor. Mbrojtja rreshtohet me Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk dhe Robertson. Mesfusha me Fabinho, Wijnaldum dhe Keita. Sulmi nuk preket me Mane, Salah dhe Firmino. Diego Jota nga stoli.

Arsenali vjen në formë shumë të mirë dhe për surprizën e madhe. Trajneri Mikel Arteta ka prekur pak nga formacioni i tij, pasi David Luiz është rikthyer në fushë, Tierny e nis si titullar. Laca dhe Auba janë titullarë.

 

LIVE/ Liverpool – Arsenal 3-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 88/ Liverpool dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Diogo Jota.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 34/ Liverpool kalon në avantazh me golin e shënuar nga Andrew Robertson.

MINUTA 28/ Liverpool barazon shifrat me golin e shënuar nga Sadio Mane.

MINUTA 25/ Arsenal kalon në avantazh me golin e shënuar nga Alexandre Lacazette.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

SHPËTON MOURINHO/ Ja “kokën” e kujt duan tifozët e Manchester Unitedit

Isa.Autor

FAVORIT PËR TË FITUAR TITULLIN/ Shaqiri: Liverpooli mund ta përballojë presionin, ne thjeshtë…

Delo.autor

 E RËNDË/ Futbolli ITALIAN në ZI: Lojtari i NJOHUR gjendet i VDEKUR në garazh

Isa.Autor

Leave a Comment