NATIONS LEAGUE/ De Biasi injekton shpirtin e garës, ylli azer e lë në baltë (VIDEO)

Aventura e Gianni de Biasit te Azerbajxhani nis sot në ndeshjen kundër Luksemburgut. Takimi ka nisur shumë keq për ish-trajnerin e Shqipërisë, pasi që në minutën e 26′ ekipi i tij mbeti me 10 lojtarë.

Numri 10, Mahir Emreli, gaboi në ndërhyrje dhe gjyqtari kryesor i sfidës nxori kartonin e kuq. Ekipi azer nuk u dorëzua, pavarësisht kësaj pasi ia doli të gjente golin e avantazhit.

Vendasit po fitojnë me rezultatin 1-0. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 43′ nga Sheydaev. De Biasi menjëherë ka injektuar shpirtin e garës në skuadër.