Futboll La Liga Sport

REVOLUCION NGA “THEMELET”/ Barcelona nxjerr në shitje 12 lojtarë pas vendimit të “Jashtëtokësorit”

Barcelona ka nxjerrë në merkato 12 lojtarë pas vendimit të leo Messi-t për të qëndruar në Camp Nou.

Sipas Mundo Deportivo-s, Luis Suarez është emri më i rëndësishëm i kësaj liste. uruguaiani dukej sikur do të transferohej tek Juventus, por situata është komplikuar nga një ofertë e bërë nga Atletico Madrid në momentet e fundit.

Besohet se Suarez ka dëshirë të qëndrojë në Spanjë, ku edhe ndihet shumë mirë me familjen e tij.

Gjithashtu të përfshirë në listë janë Martin Braithwaite, Samuel Umtiti, Jean-Clair Todibo, Nelson Semedo, Arturo Vidal dhe Rafinha.

Edhe dy mbrojtësit e majtë Junior Firpo dhe Juan Miranda janë me valixhet në dorë, ashtu si Monchu, Moussa Ëague dhe Sergi Busquets.

Related posts

MANCHESTER UNITED-CHELSEA/ Shënohet me penallti goli i parë në supersfidën angleze, ja “perla” e Rashford (VIDEO)

Delo.autor

FITORJA NDAJ SHBA-ve/ trajneri Tite: Brazili duke u rikuperuar nga Botërori që dhembi

Isa.Autor

Balotelli sfidon yjet e futbollit me një gol të jashtëzakonshëm (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment