Futboll Seria A Sport

CROTONE-JUVENTUS/ Mungon CR7 në këtë ndeshje prej COVID-19, debuton Chiesa (FORMACIONET ZYRTARE)

Juventusi luan në transfertë ndaj Krotones ditën e sotme, në ndeshjen e vlefshme për javën e 4-t në Serinë A.

Është një ndeshje ku të besuarit e Pirlos do të kërkojnë vetëm fitoren. “Zonja e Vjetër” do të ketë një mungesë shumë të rëndësishme ditën e sotme, siç është ajo e Kristiano Ronaldos, i cili është në karantinë, për shkak se rezultoi pozitiv me Koronavirus.

Ndryshimet në formacionin e bardhezinjve janë të shumta, teksa në majën e sulmit do të jetë Morata, i mbështetur pas tij nga Kulusevski dhe Portanova. Sot me Juventusin debuton edhe Federiko Kieza, i cili është vendosur titullar nga Pirlo në krahun e djathtë.

Related posts

NDËRHYERJE URGJENTE NË MESFUSHË/ Milan del hapur me objektivat e merkatos! Ja emrat

Delo.autor

LIVE/ Barazon Vllaznia ndaj Kamzës, ekuilibër në Shkodër (VIDEO)

Delo.autor

DREKË ITALIANE ME AGJENTËT/ Verë dhe një kërkesë drejtuar Bayern Munich: Bild zbulon ditën e Sane!

Delo.autor

Leave a Comment