2 tetori është afati i fundit për klubet e Superiores që të përforcohen. Ditën e sotme në orën 00:00 mbyllet merkato për lojtarët e huaj që mund të marrin ekipet e Superiores.
Siç ndodh zakonisht, edhe sot në ditën e fundit të merkatos, lëvizjet pritet të jetë të konsiderueshme, me klubet që do të nxitojnë të kompletojnë ekipet e tyre.
Edhe pse një situatë kaotike ku për momentin futbolli është në bojkot, shpresohet që në javët e ardhshme, të gjendet gjuha e përbashkët me qeverinë dhe gjithçka të nisë normalisht. “Panorama Sport”, iu servir listën e të gjitha lëvizjeve të deritanishme në klubet e Kategorisë Superiore:
MERKATOJA E VERËS
TIRANA
Afrime: Albion Avdijaj, Ardit Toli, Kristijan Toshevski, Jurgen Vrapi, Marlind Nuriu, Filip Najdovski, Derrik Sasraku, Ibrahim Sulej, Isak Gyamfi, Shaqir Tafa, Visar Bekaj, Riçard Danso;
Largime: Edvan Bakaj, Albi Doka, Erando Karabeci, Tefik Osmani, Edon Hasani, Ismael Dunga, Majkëll Ngo, Mario Morina, Lancinet Sidibe, Mario Beshiraj, Pano Qirko, Gentjan Muça;
KUKËSI
Afrime: Patrik Eze, Angelos Tafa, Albin Gashi, Redon Dragoshi, Zenel Gavazaj, Kenan Horiç, Entonjo Elezaj, Besir Demiri, Altin Bytyçi, Elian Çelaj, Matheus Leiria Dos Santos, Mehdi Hetemaj, Ersil Ymeri;
Largime: Olsi Teqja, Vasil Shkurtaj, Kristal Abazaj, Valon Ethemi, Ilir Avdyli, Gëzim Krasniqi, Markovanbasten Çema, Arens Mateli, Besar Musolli, Eduart Rroca, Erhun Obanor, Edis Maliqi, Emiljano Musta, Enis Gavazaj;
LAÇI
Afrime: Alen Sherri, Klejdi Rapo, Endri Murati, Dijar Nikqi, Lukas Ramos, Renato Malota, Mentor Mazrekaj, Dorian Kërçiku, Van Dejv Harmon, Bryan Joel Rodriguez, Emiljano Musta, Erhun Obanor, Bashir Mane (në huazim);
Largime: Dembakui Jomba, Irlian Ceka, Dimitri Stazhilla, Eglentin Gjoni, Bedri Greca, Uendi Vecaj, Abdurrahman Fangaj;
SKËNDERBEU
Afrime: Ditmar Bicaj, Harrallamb Qaqi, Paulo Ivani, Altin Govori, Joan Çela, Amer Duka, Arinaldo Rrapaj, Aleksandros Tereziu, Donald Bogdani, Remi Dujardin, Bekim Maliqi, Alban Shabani, Kostandino Dramolli, Mërgim Shala, Denis Dovouna, Samuel Armah;
Largime: Gjergji Muzaka, Zhan Ndeki, Marvin Turtulli, Enea Koliçi, Agon Elezi, Jorgo Pëllumbi, Artim Pollozhani, Bajram Jashanica, Eni Imami, Bruno Dita, Dejvi Bregu, Asion Daja, Marlind Nuriu, Blerim Krasniqi, Nazmi Gripshi;
TEUTA
Afrime: Aldrit Oshafi, Blerim Krasniqi, Iran Gonçalves, Asion Daja, Vasil Petani, Erando Karabeci, Denis Pjeshka, Brendon Smajli, Silvio Zogaj, Dejvi Bregu; Largime: Idelino Gomes Kolibali, Xhonatan Lajthia, Sherif Kallaku, Arlind Kalaja, Arbër Çyrbja, Kenan Hreljiç;
PARTIZANI
Afrime: Jasir Asani, Lukas Kardozo, Dionis Çikani, Alesio Hyseni (të rikthyer nga huazimi);
Largime: Lorenc Trashi, Aristoteles Romero, Deian Boldor, Bruno Telushi, Amir Bilali, Dorian Kërçiku;
BYLISI
Afrime: Hektor Mali, Arbër Mehmetllari, Xhoel Macolli, Milos Stojanoviç, Nihad Sero, Aleksandër Trumci, Angjelo Radovani, Pano Qirko, Xhoi Carkanji, Gresild Lika, Flamur Ruçi, Jurgen Dushkaj, Arens Mateli, Klaus Alinani, Stiven Puci, Marcelino Preka, Donati Toma?, Kristos Patsilis?;
Largime: Festim Miraka, Ardit Peposhi, Jurgen Goxhaj, Emiljano Mozone, Majkëll Peçi, Silvester Shkalla, Saliu Guindo, Visente Mercedez, Ditmar Bicaj, Fabian Munoz, Flosard Malçi, Isli Hidi, Vasil Zhongo, Alaidin Sallaku;
VLLAZNIA
Afrime: Ardit Hoxhaj, Aleksandar Isaevski, Enes Isufi, Bojan Zogoviç, Viktor Da Silva Matos, Uheid Hoxha, Demir Imeri, Mehdi Çoba, Nertil Hoxhaj, Kristofer Mandiangu, Ismael Dunga, Arlind Kalaja, Eni Imami, Haris Dilaver, Fjoart Jonuzi, Abdurrahman Fangaj;
Largime: Gilman Lika, Alen Sherri, Ted Laço, Andreja Efremov, Hygor Gonçalves, Silvio Zhunior, Filip Gligorov, Simeon Hristov, Renato Malota, Ndriçim Shtubina, Silvio Zogaj, Maksim Kojokaru, Serjan Repaj;
APOLONIA
Afrime: Glejdis Ndraxhi, Drago Bumbar, Andrea Shumeli (rikthim nga huazimi), Benito Çulli, Imran Fetai, Rimal Haxhiu, Serjan Repaj, Benjamin Agyare, Kofi Jeboah, Bernard Artur, Robert Gansah, Noel Konduri?;
Largime: Gelando Sharavolli, Redjon Kardhashi, Sokol Ymeraj;
KASTRIOTI
Afrime: Agnaldo Moraes, Devid de Santana Silva, Silvio Vokrri, Luis Gjini, Fjoralb Deliaj, Alesio Abibi, Redon Danaj, Realf Zhivanaj, Sebino Plaku, Silvester Shkalla;
Largime: Taulant Marku, Taulant Sefgjinaj, Alban Gjinaj, Elidon Selaci, Xherisildi Haka;