Formula 1 Sport

KORONAVIRUSI/ Formula 1 humbet një garë prej Covid-19, anullohet gara e Vietnamit

Gara e Çmimit të Madh të Vietanimit në Formula 1 nuk do të zhvillohet.

Kjo garë, fillimisht ishte planifikuar të organizohej në prill, por për shkak të pandemisë Covid 19 u shty për në nëntor. Gjithsesi, gara nuk do të zhvillohet as në këtë datë të dytë, pasi situata në shtetin aziatik nuk është aspak e mirë si pasojë e koronavirus (situata është e paqartë dhe kaotike).

Gara e Vietnamit ishte gara e 18-të në kalendar dhe ishte planifikuar të organizohej në fillim të nëntorit, por u anullua nga organizatorët. Për pasojë, garat e këtij sezoni do të jenë 17, ndërkohë që kalendari që ishte miratuar në janar ishte me 22 gara.

Deri më tani janë zhvilluar 11 gara dhe kanë mbetur ende edhe 6 për të mbyllur sezonin 2020 të Formula 1.

Related posts

FITORJA E KATËRT RADHAZI/ Inter mposht Romën dhe vazhdojnë garën për kreun

Delo.autor

Messi dhuron spektakël në stërvitje, sulmuesi duket thjeshtë, i mrekullueshëm(VIDEO)

Sadik.Autor

SKANDAL NË FAMILJEN NEYMAR/ “Njerku” është 7 vite më i vogël se ai

Delo.autor

Leave a Comment