Basketball Sport

PARASHIKIMET/ Ja skuadra favorite për titullin në NBA sezonin e ardhshëm…

Sezoni 2019-2020 në NBA ka vetëm pak ditë që ka përfunduar, me skuadrën e Lakers që u shpall kampione.

Edhe pse nuk ka ende një datë zyrtare se kur do të nisë sezoni i ri 2020-2021 (mendohet në janar), bastexhinjtë kanë nisur që tani të japin kuotat e para.

Skuadra e Lakers kuotohet si favoritja kryesore për të fituar titullin edhe sezonin e ri, ndërkohë që në vendin e dytë është ekipi tjetër i Los Anxhelosit, ai i Clippers.

Në vendin e tretë koutohet Milwaukee Bucks, që ndiqet nga Golden State Warriors dhe New Jersy Nets. Vetëm i shtati Miami, ekipi finalist i këtij viti.

Related posts

NË PRAG TË 2 SFIDAVE TË QERSHORIT/ Reja: Objektivi është të arrijmë ë…

Delo.autor

FORMULA 1/ Hamilton befason Verstappen në fund dhe triumfon në Hungari (VIDEO)

Delo.autor

INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP/ Juventus mposht “Zikaltërit” në penallti (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment