Futboll Sport Të tjera

LAJMI I DITËS/ Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Hungari

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka qenë e pandalshme në Grand Slamin e zhvilluar sot në Hungari.

Në finale 24 vjeçarja arriti të mposhtë argjentinasen, Puala Pareto, duke fituar medaljen e artë në kategorinë 48 kilogramë. Në gjysmëfinale Krasniqi kishte triumfuar ndaj xhudistes nga Izraeli, Shira Rishony.

Përveç Krasniqit në podium ishte dhe xhudistja serbe, Andrea Stojadinov, e cila kishte fituar më herët medaljen e bronztë. Gjatë momentit të këndimit të himnit, kamerat fokusuan momentin kur flamuri kosovar valëvitej mbi flamujt e tjerë.

Urime Kampione!

Related posts

SEZON PËR T’U HARRUAR/ Portieri Strakosha pritet t’i nënshtrohet operacionit, ja sa rrezikon të mungojë tek Lazio…

Delo.autor

CHAMPIONS/ Monaco-Atletico: Përballja e dy ekipeve që dështuan sezonin e kaluar

Isa.Autor

274 MILIONË EURO PËR REVOLUCION/ Marash Kumbulla drejt klubit të madh anglez…

Delo.autor

Leave a Comment