Champions League Futboll Sport

MANCHESTER UNITED-LEIPZIG/ “Djajtë e Kuq” kërkojnë fitoren e radhës në Champions (FORMACIONET ZYRTARE)

Manchester United pret sonte në Old Trafford skuadrën e Leipzig ku do ta kërkon fitoren e dytë me radhë pas fitores në Paris kundër Paris Saint Germain.

Skuadra angleze pati një fillim të mirë në Ligën e Kampionëve pasi që arriti të fitojë në Paris kundër nënkampionit të Europës. Sonte ata hynë më të qetë në këtë ndeshje, e cila vjen pas barazimit kundër Chelseat të Manchesterit në fundjavë.

Për dallim nga herat e tjera, Ole Gunnar Solksjaer ka startuar me Greenëood, Pogba, Van de Beek dhe Martial në sulm. Të dy skuadrat kanë fituar në ndeshjet e para. Derisa Leipzig mposhti Instanbul Basaksehir kurse United mposhti Paris Saint-Germain në Paris.

Formacionet zyrtare:

Manchester United

Leipzig

Related posts

“ÇMENDURIA”/ Lionel Messi firmos në Kategorinë e Tretë norvegjeze (FOTO)

bora.autor

DISFATA KUNDËR BOLOGNAS/ Ulërima e Contes: S’më plas për shifrat, tani dua rezultate

Delo.autor

DERBI LIVERPOOL-EVERTON/ Shikoni veprimin e tifozëve në “Anfield” që po bëhet virale (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment