Futboll La Liga Sport

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Manchester City ka gati ofertën “FARAONIKE” për “Jashtëtokësorin”

Sipas mediave britanike, Mançester Siti është gati të ulet në bisedime për Lionel Mesin dhe gati ka një marrëveshje faraonike për t’a bindur yllin argjentinas në janar, 6 muaj përpara skadencës së kontratës së tij.

Klubi nga Mançesteri e ka fuqinë ekonomike për t’a joshur me para, 6 herë fituesin e “Topit të Artë”.

“Pleshti” ishte i lidhur me një lëvizje në “Etihad” këtë verë pasi ai i deklaroi klubit se dëshironte të largohej, pasi dëshira ishte e madhe për tu bashkuar përsëri me Pep Guardiolën në të njëtin klub si disa vite më parë.

Related posts

YLLI GATI TË NISË AVENTURË TË RE/ Tri ekipet “big” italiane në garë për sulmuesin e Premier…

Delo.autor

SKUALIFIKIMI NGA CHAMPIONS/ Bënë iftar në fushë, ja dy yjet holandez që agjeruan

Delo.autor

“EKIPIT I MUNGOI BINDJA”/ Legjenda argjentinase kritikon Spanjën dhe i thur elozhe Italisë

Delo.autor

Leave a Comment