Futboll Sport

I JEPET LAMTUMIRA E FUNDIT “ZOTIT TË FUTBOLLIT”/ Pamje nga ceremonia mortore e Maradonës

Ditën e djeshme u nda nga jeta, legjenda e futbollit botëror, Diego Armando Maradona. “El Pibe De Oro”, mbylli sytë në moshën 60-vjeçare për shkak të një arresti kardiak në shtëpinë e tij.

Pas dërgimit në spital dhe bërjes së autopsisë, paraditen e sotme trupi i Maradonas është vendosur në shtëpinë Rosada në Buenos Aires ku dhe do t’I jepet lamtumira e fundit. Tashmë kanë dalë edhe pamjet e para nga ceremonia mortore e legjendës, me qindra e mijëra persona që po i japin lamtumirën e fundit “Zotit të Futbollit”.

22.jpeg
222_copy.jpeg

2222.jpeg

Related posts

MESFUSHORI SHQIPTAR SHKËLQEN NË GREQI/ Nxjerr jashtë loje portierin dhe shënon me kokë

Delo.autor

BATUTË E LEZETÇME ME EDIN DZEKON/ Rikonfirmohet mbret i barcaletave, Totti gabon ditën e derbit

Delo.autor

Shpërblehet Valon Berisha pas dy golave kundër Dortmundit

Q.Autor

Leave a Comment