Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Rennes-Chelsea. Rezultati 1-2

Chelsea e luan sonte ndeshjen e katër të Ligës së Kampioneve kundër Rennes.

Praktikisht nëse Rennes e humbet këtë ndeshje ata do ta humbasin mundësinë për kualifikim, edhe pse kjo varet shumë nga ndeshja tjetër në Rusi në mes të Krassnobar-Sevilla.

Chelsea ka pikë të barabarta me Sevillën, nga 7, derisa Rennes dhe Krassnobar kanë nga një pikë nga 3 ndeshje të zhvilluara.

 

LIVE/ Rennes -Chelsea 1-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90+1/ Chelsea kalon në avantazh me golin e shënuar nga Olivier Giroud.

MINUTA 85/ Rennes barazon shifrat me golin e shënuar nga Sehrou Guirassy.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 22/ Chelsea kalon në avantazh me golin e shënuar nga Callum Hudson-Odoi.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

STATISTIKA VRASTARE/ Tirana skuadra më e dobët në fushën e saj

Delo.autor

“NUK DI TË DRIBLOJ”/ Griezman tregon arsyen pse ka vështirësi te Barcelona

bora.autor

E PAPRITUR/ CONTE i kthen përgjigje REALIT: Unë NUK marr drejtimin e një skuadre që…

Isa.Autor

Leave a Comment