Futboll Seria A Sport

PSE FESTUAT SI “PUSHKË” ME YLLIN LAUTARO? Bomberi Lukaku: Unë dhe Hakimi po luajmë një lojë të quajtur…

Romelu Lukaku, sulmuesi i Interit, pas fitores me përmbysje kundër Torinos foli për Dazn: “Ne nuk jemi akoma një ekip i shkëlqyeshëm sepse jemi në vështirësi dhe kjo nuk është mirë. Në orën e parë kemi luajtur keq, kemi qenë në vështirësi, nuk kishim dëshirë. Pastaj u zgjuam dhe fituam, kjo është gjëja më e rëndësishme”.

A ndiheni si drejtuesi i dhomës së zhveshjes?
“Jo, unë jam thjesht një lojtar që dëshiroj të fitoj. Nuk më pëlqen kur njerëzit thonë se unë jam lideri sepse ka kaq shumë lojtarë që kanë luajtur këtu për shumë vite dhe janë akoma këtu. Unë dua të bëj mirë, shpresojmë të fitojmë diçka. Ne duhet të bëjmë më mirë, sot nuk kemi bërë shumë mirë “.

Inter-Torino 4-2, Lukaku: "Faticato per un'ora, non siamo una grande squadra"

Trajneri i Belgjikës tha që je në momentin më të mirë të karrierës tënde: a je dakord?
“Po, unë jam duke u rritur. Unë gjithmonë përpiqem të përmirësohem çdo ditë, çdo javë. Për të qenë një kampion duhet të përmirësohesh gjithmonë. Unë dua të bëj më të mirën për Interin, jo nga pikëpamja personale”.

A mund ta shpjegoni ngazëllimin me pushkën tuaj dhe Lautaro-n?
“Unë dhe Hakimi po luajmë një lojë të quajtur Call of Duty dhe ai dëshiron të fillojë të luajë me ne. Kështu që ne filluam me ngazëllim (qesh)”.

Related posts

NJË SHQIPTAR KUNDËR KOSOVËS/ Futbollisti gati të realizojë debutimin me Greqinë

Delo.autor

ÇFARË PO NDODH? Paul Pogba thërritet në Parlamentin e Britanisë së Madhe për të dhënë dëshmi

bora.autor

Mungoi pa arsye në stërvitje, Leicesteri gjobit 200 mijë stërlina Mahrez

Q.Autor

Leave a Comment