Futboll Seria A Sport

PARALAJMËRON “PLESHTIN” PARA SFIDËS/ Bonucci: Juventus e frenon në fazën mbrojtëse, në sulm mendon alieni…

Duke folur në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës, Leonardo Bonucci padyshim që u ndal edhe te sfida mes Messit dhe CR7 në Camp Nou:

“Me punën ekipore, në fazën mbrojtëse, ne mund të frenojmë cilësitë e Messit dhe nxjerrim në pah cilësitë e alienit dhe kampionit tonë: Cristiano Ronaldo.

Unë e pashë atë të motivuar për sfidën, por dëshira për të fituar dhe për të qenë themelor është një vlerë e shtuar për të.

Sigurisht që nuk e zbulojmë sot, pasi ajo që ai arriti është një shembull për të gjithë dhe të gjithë përpiqen të vjedhin diçka prej tij për të përmirësuar”.

Related posts

BLLOKIMI I MERKATOS NGA FIFA/ Klubi i Kukësit: Çështja ka shkuar në KAS, e vërteta është që…

Delo.autor

ZBULOHEN PRAPASKENAT E TAKIMIT SEKRET/ Ja çfarë i propozoi presidenti i Juventusit Allegrit

Delo.autor

Shtutgarti nuk ndalet në merkato/ Klubi gjerman siguron 2 blerje në një ditë

Isa.Autor

Leave a Comment