Futboll Kategoria Superiore Sport

BARAZIM PA GOLA/ Vllaznia dhe Kastrioti ndajnë pikët në “Loro Boriçi”

Është mbyllur në barazim pa gola sfida mes Vllaznisë dhe Kastriotit e zhvilluar në “Loro Boriçi” të Shkodrës. Një hap fals në shtëpi ky për skuadrën e Thomas Brdariç, pas ecurisë pozitive me 3 fitore radhazi.

Pavarësisht përpjekjeve kuqeblutë, nuk arritën të mposhtnin portierin Isli Hidi, kjo padyshim edhe për meritë të këtij të fundit. Ky ishte barazimi i tretë në kampionat për Vllazninë, ndërkohë që në krahun tjetër, krutanët e Ndreut u rikthyen te rezultatet pozitive pas 2 humbjesh radhazi.

Vlen të theksohet lufta e ashpër sportive në fushën e lojës, teksa Kastrioti e mbylli me 10 lojtarë ndeshjen pas ndërhyrjes së ashpër nga mbrapa ndaj Da Silvës. Në javën e ardhshme, Vllaznia do të jetë mysafire në Elbasan ndaj Partizanit, ndërkohë që krutanët presin Bylisin në shtëpi.

Related posts

PRAPASKENA/ Merkato e “çmendur”: Ylli i Tottenham iu ofrua INTERIT, por klubi zikaltër…

Isa.Autor

“LUKAKU ËSHTË I SHKËLQYESHËM”/ Flet Eden Hazard: Trajneri Conte dhe Sarri kanë një gjë të përbashkët…

Delo.autor

VIDEO/ 5 pritjet më të spikatura të javës në Serinë A, Berisha dhe Strakosha sfidojnë Bufonin

Q.Autor

Leave a Comment