Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Tottenham-Liverpool. Rezultati 1-3

Gjithçka gati për Tottenham-Liverpool, super ndeshja që do të mbyllë javën e 20-të të Premier League.

Kthehen në formacionin titullar  Son dhe Kane për Spurs, të lënë pushim nga Mou për ndeshjen e Kupës së Anglisë. Mungon Reguilon, vendin e të cilit e ka marrë Doherty.

Henderson do të kthehet në qendër të mbrojtjes së Liverpool-it për të marrë vendin e Fabinho-s, i ndalur nga disa shqetësime muskulore. Kthehet nga minuta e parë edhe Mane, i cili nuk ka qenë titullar në ndeshjen e Kupës së Anglisë të humbur 3-2 nga Të Kuqtë kundër United.

LIVE/ Tottenham – Liverpool 1-3

Mbyllet ndeshja

MINUTA 65/ Liverpool shënon golin e  tretë falë Sadio Mane.

MINUTA 59/ Ndërhyn VAR, anulon golin

MINUTA 57/ Liverpool shënon golin e tretë falë Mohamed Salah.

MINUTA 49/ Tottenham ngushton shifrat me golin e shënuar nga Pierre-Emile Hojbjerg.

MINUTA 47/ Liverpool dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Trent Alexander-Arnold.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 45+4/ Liverpool kalon në avantazh me golin e shënuar nga Roberto Firmino.