Futboll Kategoria Superiore Sport

TIRANA MERR LAJMIN TRONDITËS/ FIFA iu bllokon merkaton “bardhebluve” për një borxh të frikshëm

Tirana po përgatitet për afrime të rëndësishme në merkato, por së fundmi “Panorama Sport” mëson se bardhebluve i është bllokuar merkato nga FIFA.

Kampionët e Shqipërisë nuk mund të regjistrojnë dot lojtarë. Vendimi ka ardhur për shkak të një detyrimi të papaguar ndaj ish-futbollistit afrikan të Tiranës, Moktar Cise. Klubi ka humbur gjyqin prej 200 mijë eurosh me futbollistin.

Merkato e bardhebluve është bllokuar dhe drejtuesit duhet të paguajnë borxhin ndaj lojtarit dhe më pas të presin vendimin për zhbllokimin e merkatos.

Cise u bashkua me Tiranën në merkaton e verës së 2016-ës, ku qëndroi për një sezon, teksa luajti në 23 ndeshje dhe shënoi 2 gola.

Related posts

MPOSHT CONTEN DHE PIOLIN/ Gasperini shpallet “Trajneri i Vitit” në Itali

Delo.autor

DY “MALLKIME” NË NJË NDESHJE/ Ja pse Manchester United me CR7 nuk e fiton Champions në këtë edicion…

Delo.autor

“U ZHDUK” NËN DREJTIMIN E SOLARIT/ Portieri Navas kritikon: Kurrë nuk mendoi t’i jepte një shans, pavarësisht…

Delo.autor

Leave a Comment