MMA Sport

U MPOSHT ME “KO” NË RAUNDIN E DYTË/ McGregor tregon arsyen e humbjes nga Dustin Poirier

Dustin Poirier e ka mposhtur Conor McGregorin në eventin e sotëm të UFC 257 me nokaut teknik.

Edhe pse McGregor pati iniciativën dhe sulmonte në vazhdimësi, në mesin e raundit të dytë Poirier pati disa goditje të fuqishme, të cilat nuk mundi t’i përballonte ‘The Notorious”, duke u mundur.

Pas ndeshjes, McGregor tha se humbja erdhi si pasojë e pasivitetit, por që prmtoi se do të rikthehet.

“Është e vështirë për të kapërcyer pasivitetin. Goditjet me këmbëve ishin të mira nga Poirier. Goditja në muskulin e ulët ishte shumë e mirë. Këmba ime ishte e vdekur. Unë nuk isha rehat siç ishte e nevojshme. Dustin ishte një luftëtar. Unë duhet ta pastroj atë dhe të kthehem. Kam nevojë për aktivitet. Ju nuk shpëtoni duke qenë joaktiv në këtë garë. Unë do të riorganizohem” – theksoi pas meçit Conor McGregor.

Related posts

Sulmuesi i Bayern: Nuk mund t’i them “jo” Real Madridit

Sadik.Autor

“NDRYSHON LËKURË” PËR SEZONIN E RI/ Inter prezanton fanellën e dytë, ja ngjyra e çuditshme (FOTO)

Delo.autor

PANUCCI SHPËRHTEN NË LOT/ Tregon dobësinë e tij më të madhe që s’ka lidhje me… (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment