Futboll Kategoria Superiore Sport

ZYRTARE/ “Divorc” para derbit, Partizani njofton largimin e sulmuesit

Ndodhi ajo që pritej. Brajan Braun edhe zyrtarisht nuk është më pjesë e Partizanit. Ka qenë vetë klubi i kuq, që nëpërmjet faqes zyrtare, ka njoftuar mbylljen e bashkëpunimit me sulmuesin nga Xhamajka.

Braun u afrua me bujë te Partizani në verën e vitit 2019, por nuk ka arritur të bindë me paraqitjet e tij, teksa së fundmi nuk ka qenë fare pjesë e skuadrës, diçka që solli edhe divorcin mes palëve.

Partizani njoftoi largimin e sul;muesit1 ditë para derbit me Tiranën, që do të luhet ditën e nesërme në “Elbasan Arena” duke filluar nga ora 18:00.

Njoftimi i klubit:

FK Partizani njofton mbylljen e bashkëpunimit me Brian Lee Broën. Sulmuesi 28 vjeçar nga Xhamajka dhe klubi kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim bashkëpunimin mes tyre, duke i dhënë mundësi lojtarit të jetë i lirë. Braun ishte pjesë e skuadrës nga sezoni 2019 – 2020.

Klubi i uron njëkohësisht Brian Lee Broën suksese në karrierën e tij sportive.

Related posts

Iniesta: Coutinho nuk mund të më largojë nga Barcelona

Q.Autor

Milan në hall, ylli gjerman rinovon kontratën me Bayer Leverkusen

Sadik.Autor

Notat e lojtarëve PSG – Real Madrid

Q.Autor

Leave a Comment