Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Porto mposht Juventus, talenti Chiesa mban gjallë shpresat e “Bardhezinjve”

Juventus janë mundur 2-1 nga Porto dhe ka pësuar humbjen e dytë radhazi në harkun e katër ditëve.

Bardhezinjtë, pas humbjes të pësuar në kampionat ndaj Napoli-t, janë mundur edhe në ndeshjen e parë të 1/8-ave të Champions League kundër Porto-s.

Një gafë e Bentancur pas 1 minuta lojë i ka dhuruar avantazhin e pabesueshëm portugezëve. Gjërat kanë shkuar më keq për ekipin e Pirlo-s, që në minutën e 35-të kanë humbur Chiellini-n për shkak dëmtimit.

Mungesa e kapiteni është ndier 19 sekonda pas fillimit të pjesës së dytë, kur Porto ka dyfishuar avantazhin. Ky ka qenë edhe goli më u shpejtë i pësuar nga Juventus në pjesën e dytë në një ndeshje të Champions League.

Kur dukej se sfida do të mbyllej me rezultatin e pandryshuar, ka ardhur një magji e Chiesa-s në minutën e 82-të që mban gjallë shpresat e bardhezinjve për kualifikim.

Related posts

”Kërcënim” rus për Italinë, Mancini shkaku i tërbimit

Sadik.Autor

Mediat egjiptiane: Mohamed Salah nuk do të luajë kundër Uruguait

Sadik.Autor

Kategoria e Dytë, ja të gjitha rezultatet e pjesëve të para

Q.Autor

Leave a Comment