Futboll La Liga Sport

E BUJSHME NGA SPANJA/ Florentino Perez ndez merkaton, largon tre yje me kosto zero. Ja emrat…

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, pritet të çmendë merkaton e futbollit.

I dëshpëruar për të larguar disa emra të mëdhenj nga ekipi bashkë me rrogat e tyre të larta, Floretino duket se do të lërë tre yjë të skuadrës të largohen me kosto zero në verë.

Sipas ABC, Florentino ka informuar Gareth Bale, Isco dhe Marcelo se do të lirohen nga kontratat e tyre në fundin e sezonit.

Ai ka informuar përfaqësuesit e lojtarëve se ata janë të lirë të negociojnë me klube të tjerë dhe se nuk do të kërkojë asnjë çmim për ata.

Isco dhe Marcelo janë jashtë planeve të Zidane, ndërsa Bale është i huazuar te Tottenham.

Related posts

Zyrtare: Carrasco e Gaitan transferohen në Kinë (FOTO)

Q.Autor

DUAN “TRIPLETËN”/ Khedira: Po pres me padurim të luaj përkrah RONALDOS

Isa.Autor

RONALD KUMAN DREJT SHKARKIMIT/ 4 trajnerë kandidatë për të drejtuar Barcelonën

Delo.autor

Leave a Comment