LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Manchester United-Southampton. Rezultati 9-0

Manchester United luan sonte në Old Trafford kundër Southamptonit

Skuadra e Solskjaer nuk di për fitore në dy ndeshjet e fundit në Premier Ligë ku kishte humbur kundër Sheffield United dhe barazoi kundër Arsenalit në vikend.

Sonte nga minuta e parë Solskajer ka startuar në sulm me Cavanin, Rashfordin, Greenwoodin dhe Bruno Fernandesin.

Pas 21 xhirove, United është në vendin e dytë me 41 pikë, tri më pak se City që janë në vendin e parë dhe me një ndeshje më pak të zhvilluar.

LIVE/ Manchester United – Southampton 9-0

Mbyllet ndeshja

MINUTA 90+4/ Manchester United shënon golin e nëntë falë Daniel James.

MINUTA 90/ Manchester United shënon golin e nëntë falë Anthony Martial.

MINUTA 88/ Manchester United shënon golin e shtatë falë Bruno Fernandes.

MINUTA 71/ Manchester United shënon golin e gjashtë falë Scott McTominay.

MINUTA 69/ Manchester United shënon golin e pestë falë Anthony Martial.

MINUTA 54/ Ndërhun VAR dhe anulon golin.

MINUTA 53/ Southampton ngushton diferencën me golin e shënuar nga Che Adams.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 39/ Manchester United shënon golin e katërt falë Edinson Cavani.

MINUTA 34/ Manchester United thellon shifrat falë autogolit të realizuar nga Jan Bednarek.

MINUTA 25/ Manchester United dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Marcus Rashford.

MINUTA 18/ Manchester United kalon në avantazh me golin e shënuar nga Aaron Wan-Bissaka.