Futboll Shqipëri Sport

SHKËLQEN NË KAMPIONATIN RUS/ Debutim ëndrrash, ish-lojtari i Skënderbeut i shënon dopietë Zenith (VIDEO)

Ali Soue ka shfaqur gjithë talentin e tij teksa ka shënuar një dopietë me fanellën e Rostovit në debutim ndaj Zenitit në Premier Ligën ruse ku sfida përfundoi me barazimin 2-2.

Ish-sulmuesi i Skënderbeut ka realizuar dy gola, respektivisht në minutat 44′ dhe 89′ duke u treguar i saktë përpara porte dhe duke treguar se transferimi i tij në Rusi ia ka vlejtur dhe në ndeshjen e tij të parë e nisi mbarë me një dy-golësh ndaj një kundërshtari jo të lehtë si Zeniti.

Rostovi në elitën e kampionatit rus, renditet në vendin e 5 në kuotën e 33 pikëve.

Vlen të theksohet se Soue është i huazuar për 6-muaj tek skuadra ruse nga klubi i CSKA-së së Sofies.

VIDEO 1

VIDEO 2

Related posts

DYNAMO KYIV-CHELSEA/ “Blutë e Londrës” mund të quhen të kualifikuar (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

“KAM DHËNË SHUMË PËR SHQIPËRINË”/ Sadiku: Prisja ftesë nga Kombëtarja…

Delo.autor

PORTUGEZI I VË VULËN GJITHÇKAJE/ Ronaldo: MARTESË? Tani do të shpjegoj se…

Isa.Autor

Leave a Comment