Futboll Seria A Sport

DHA DORËHEQJEN NDAJ KLUBI PAS HUMBJES NDAJ MILAN/ Habit trajneri italian: Ndoshta karriera ime mbyllet…

Si një rrufe në qiell të hapur! E tillë ka qenë dorëheqja e papritur e trajnerit Çezare Prandeli, dy ditë pas humbjes me Milanin, 3-2 me përmbysje në Firence.

Me anë të një letre dhe pas vetëm 5 fitoresh në 21 ndeshje, strategu italian mbyll jo vetëm aventurën me Fiorentinën, por ndoshta edhe karrierën e tij: “Në këtë moment ndjej vetëm një hije që më pengon të jem ai çfarë unë dua të jem.

Ndaj, duke falënderuar klubin dhe tifozët e Fiorentinës mbyll këtu aventurën time. Ndoshta edhe karrierën time si trajner, nga e cila nuk kam asnjë peng”.

Related posts

Gjermania e papërballueshme/ Dyfishon rezultatin me sulmuesin Bavarez (VIDEO)

Sadik.Autor

Chelsea me ‘aromë’ Barcelone, Enrique trajner ndërsa Belleti drejtor sportiv

Q.Autor

LIVERPOOL-TOTTENHAM/ “Miqtë” barazojnë shifrat, shënon Lucas

Delo.autor

Leave a Comment