Futboll La Liga Sport

KRIZA PREJ COVID-19/ Real Madrid gjen “shpikjen” për të financuar kostot gjysmë miliardi të “Bernabeu”

Siç është raportuar nga Indisder Sports, Real Madrid do të ishte gati të mirëpresë një kazino brenda stadiumit “Santiago Bernabeu” për të rritur të ardhurat e tij.

Vlerësohet se mund të gjenerojë rreth 120 milion euro për klubin spanjoll.

Rinovimi i impiantit, aktualisht në proces, duhet të zgjasë një vit e gjysmë dhe kostot janë vlerësuar në 575 milion euro, një shifër që mund të mbulohet pjesërisht nga të ardhurat e krijuara nga kazinoja dhe më gjerë.

Gjithashtu janë planifikuar restorante, një muze i ri, dyqane, hapësira për turne dhe evente.

Related posts

SFIDA NDAJ TOTTENHAM/ Trajneri Lampard për Mou: Jemi persona që duam të fitojmë dhe…

Delo.autor

Dortmundi ofron 33 milionë euro për Martinezin

Q.Autor

(VIDEO) ​12 vjeçari i Realit që po i çmend të gjithë

Q.Autor

Leave a Comment