Futboll Seria A Sport

REALIZOI TRIPLETË NDAJ CAGLIARI-T/ “Përbindëshi” Ronaldo nuk di të ndalet, CR7 arrin një rekord të ri personal

Kristiano Ronaldo nuk di të ndalet si në aspektin e golave, por edhe në aspektin e rekordeve të njëpasnjëshme.

Ylli portugez në ndeshjen e sotme ndaj Kaljarit realizoi një tripletë personale në 32 minuta lojë, dhe sipas faqes së statistikave të futbollit “OPTA Paolo”, luzitani ka realizuar tripletën e dytë më të shpejtë në karrierën e tij, pas asaj ndaj Espanjolit me fanellën e Realit të Madridit në shtatorin e vitit 2015 ku realizoi një tri-golësh për vetëm 20 minuta lojë.

Tani gjithçka është e qartë, Ronaldo është i pandalshëm.

Related posts

I JASHTËZAKONSHËM/ Mesfushori shqiptar realizon një “MAGJI” në kampionatin polak (VIDEO)

Delo.autor

“WIMBLEDON”/ Tenisti Federer në çerekfinale, eliminohen Zverev dhe “baby Gauff”

Delo.autor

LIVE/ Flamurtari-Teuta: Flamurtari e Teuta duan fitoren në “derbin bregdetar”

Isa.Autor

Leave a Comment