Futboll Sport

TRAGJEDIA/ Tifozët e Rangers i presin fytin tifozit të Celtic, Skocia hesht mbi luftën protestantë-katolikë

Të dielën e kaluar në Gllasgou, 35 vjeçari Kamil Charyszyn mbeti i vrarë pas një sulmi barbar. Babai i ri polak paguan çmimin më të lartë për nga është dhe për çfarë besoi…

“Një 35 vjeçar, fans i Celtic, Kamil Charyszyn u ndoq dhe u vra fundjavën në Glasgoë nga 3 burra dhe 1 grua me ngjyrat e klubit të Rangers. Ata ia çanë fytin me një hanxhar. Ligësi e pastë”, shkruhet në postimet e ndryshme në rrjetet sociale.

Ajo që bie më shumë në sy është heshtja nga media skoceze dhe politikanët…

Para ndeshjes në fundjavë janë raportuar shumë afishe që janë shfaqur në të gjithë Skocinë. E gjitha sepse siç dihet lufta mes protestantëve dhe katolikëve në Gllasgou vazhdon të jetë shqetësuese dhe dy rrymat mbështeten nga dy tifozeri edhe përpara, gjatë dhe pas Old Firm (derbit më të ndezur).

Related posts

PARTIZANI-TIRANA/ Drithërima në portën e Likës, të kuqtë “flirtojnë” me golin (VIDEO)

Delo.autor

E PABESUESHME NË BUNDESLIGA/ Pas një aksioni fantastik, Dani Olmo realizon për Leipzig “alla Messi” (VIDEO)

Delo.autor

ECURIA NEGATIVE/ Kalendar “ferri” për skuadrën e Gegës në startin e sezonit, e pret një tjetër provë force

Delo.autor

Leave a Comment